28 juni 2022 kl. 18.30-20.30

Äg bilden av din by - Köttsjön

Måndag den 28 juni klockan 18:30 bjuder Leader 3sam in till en workshop som där det fokuseraras specifikt på Köttsjön och vilken känsla vi förmedlar när vi pratar med andra.

Landsbyggare är ett Leaderprojekt som vill visa en positiv bild av hur det är att leva och verka på landsbygden. Tillsammans med invånare, företagare och föreningslivet vill vi visa upp en attraktiv bild av just er ort!

Syftet är att ta reda på hur du kan vara med och bidra till att visa upp en trevlig bild av byn. En positiv bild av en plats stärker attraktionskraften hos såväl invånare, företag och potentiella inflyttare. Något som är viktigt för att byn ska leva vidare.

Vi går igenom bland annat:
Hur ser man på byn idag?
Hur vill vi att människor ska se på vår by?
Hur lyfter vi det unika med vår by?
Vad kan jag som individ göra för att påverka bilden av min by?

Glöm inte anmäla dig så vi vet hur mycket kaffe vi ska koka

Anmäl dig här eller direkt till Sandra:
sandra@3sam.eu eller 070 550 03 87

Senast uppdaterad 21 juni 2022